Közösségi Közösség EFOP-1.3.5-16-2016-00658

A projekt címe: Közösségi közösség

A szerződött támogatás összege: 24 851 000 Ft

A támogatás mértéke %-ban: 100 %

A projekt tartalmának bemutatása:

A projekt 2017.04.01-2020.03.31 között valósul meg.

A projekt közvetlen célcsoportját a Tímáron és Szabolcsban, illetve a környező településeken élő14-35 év közötti, illetve 60 éven felüli korosztály tagjai alkotják. A közvetett célcsoportba a települések minden lakosa beletartozik, akik részt vesznek az önkénteseink által szervezett rendezvényeken, programokon, eseményeken. De ide tartoznak a településeken működő szervezetek, intézmények is.

A projekt célja az önkéntesség, a társadalmi szerepvállalás népszerűsítése, önszerveződő kisközösségek létrehozásának támogatása. Ezen felül célunk a helyi hagyományok, a kultúra ápolása, a kulturális értékek megőrzése és az erre irányuló programok szervezése. Ezzel hozzá kívánunk járulni a generációk közti együttműködés erősítéséhez, illetve ezáltal a társadalmi felelősségvállalás és a közösségi összetartás, összetartozás fontosságának tudatosításához.

Specifikus célunk a helyi igényekre építve, a helyi értékek és hagyományok megőrzése, továbbadása mellett olyan értékteremtő, figyelemfelhívó programok szervezése, mely a célcsoport számára is fejlődési lehetőséget biztosít a társadalmi felelősségvállalás és szolidaritás terén, miközben közösségi aktivitásra sarkallja őket. A közösen végzett tevékenységek révén pedig hozzájárulunk a családi összetartozás erősödéséhez is.

A programot minél több (a helyi önkormányzat, a településen, valamint a térségben működő civil szervezetek, az egyházak és az oktatási intézmények) szervezet együttműködésében kívánjuk megvalósítani, így elérve a szervezetek szintjén az önkéntességgel, a karitatív tevékenységgel kapcsolatos jó gyakorlatok megosztását, az egymástól való tanulást.

A program hozzájárul a társadalmi szolidaritás növekedéséhez, a társadalmi felelősségvállalás erősödéséhez, melynek révén a közösség tagjai egymás felé pozitívabban fognak fordulni, többet és szívesebben segítik egymást.

A projekt tényleges befejezési dátuma: 2020.03.31.

Projekt azonosítószáma: EFOP-1.3.5.-16-2016-00658

GYERMEKNAPI VÍGASSÁGOK – 2017.05.26

A program keretében a Timár községben élő kicsikkel és a nagyobbakkal egy fergeteges hangulatú délutánon vettünk részt, ahol minden a gyerekekről szólt.

KULTÚRFESZT – 2017.06.10.

Kultúrfeszt néven Timár községben roma kulturális zenei nap került megrendezésre, amelynek célja a roma kultúra megismertetése, értékeik előtérbe helyezése. A fesztiválon a helyi ízek kóstolója mellett kicsik és nagyok, minden generáció egyaránt megtalálhatta a nekik szóló programokat.

TERMÉSZETJÁRÓK BARÁTI KLUBJA – 2017.06.18

Kellemes időben közös kiránduláson vettek részt az érdeklődők, ahol Boldogkőváralja, Vizsoly és a zempléni tájegység természeti értékeit látogatták meg.

Természetjárók baráti klubja I. 06.18
« A 8 »

TERMÉSZETJÁRÓK BARÁTI KLUBJA – 2017.06.20

A Hortobágy tájegység, Poroszló és a Tisza-tó természeti szépségeit csodálhatták meg a programon résztvevők.

Természetjárók baráti klubja II. 06.20
« A 10 »

KÖRNYEZETVÉDELMI TÁBOR – RUDABÁNYÁCSKA 2017.08.01-05

Harminc gyerek részvételével egy környezetvédelmi táborban vettünk részt Rudabányácskán, ahol a gyerekek előadásokon, kreativitást igénylő csapatépítő feladatokon és természetjáró túrákon keresztül nagyon sokat tanultak a bennünket körülvevő természetről, annak szépségeiről, értékeiről. A tábor célja, hogy a gyerekek megismerjék a környezetünket, megtanulják tisztelni azt, és megértsék a természetvédelem kiemelt fontosságát.

Környezetvédelmi tábor-Rudabányácska 2017.08.01-05
« A 44 »