Kerékpáros túravezetői képzés

SK

EN

A BIKE UP! Két keréken a határon át! című, FMP-E/1801/1.1/017 azonosító számú projekt keretében egy 80 órás középfokú, bronzjelvényes kerékpáros túravezető tanfolyam valósult meg a Vidék Kincse Egyesület és a Pedagógus Természetbarát Egyesület szervezésével. A kerékpáros túravezetői képzés célja a túravezetéshez szükséges kompetenciák, ismeretek, tudás megszerzésének szakmai segítése volt. A szakemberek előadók közreműködésével a képzés kertében lehetőséget biztosítottunk a természetjáró, túravezetői elméleti ismeretek bővítésére, amelyek a későbbiekben alkalmazhatók lesznek kerékpár túrák szervezése és lebonyolítása során. A résztvevők a vizsgák sikeres teljesítésével bekerültek a Magyar Természetjáró Szövetség regisztrált túravezetői közé, a tanfolyam az MTSZ oktatási-képzési szabályzatának megfelelően zajlott szorosan kapcsolódva annak tematikájához, minősítési rendszeréhez. A sikeres elméleti és gyakorlati vizsgák teljesítése után 2019. november 9.-én a vizsgabizonyítványok kiosztásával zárult a képzés,amelyet 20 fő tejesített.